Огляд Realme C33: чи він кращий за конкурентів?
Хоча більшість інновацій відбувається в сегменті смартфонів високого класу, більшість людей у світі в кінцевому підсумку купують недорогі смартфони. За останні кілька днів Realme представила купу доступних смартфонів — Realme C30s, Realme C33 і Realme Narzo 50i Prime. Два місяці тому ми перевірили Realme C30 і були дуже вражені його продуктивністю. Тепер у мене була можливість протестувати Realme C33. Він став наступником Realme C31 і має кращу задню камеру. Після використання смартфона протягом кількох тижнів, ось наш огляд Realme C33.
Огляд Realme C33: після двох тижнів використання телефону
Вміст у коробці
- Realme C33
- Зарядний адаптер 10 Вт
- Кабель USB Type-A – MicroUSB 2.0
Дизайн і якість збірки
Як і очікувалося від телефону, ціна якого нижче 10 000 ₹, корпус Realme C33 виготовлено з пластику. Однак він добре побудований і виглядає привабливо. Ззаду має мерехтливий малюнок. Коли світло потрапляє на задню панель Realme C33, воно блищить. Не всім може сподобатися цей дизайн, а дехто може назвати його яскравим. Він призначений для молоді, і вони можуть оцінити мерехтливий дизайн. Якщо вам не подобається такий дизайн, ви можете вибрати колірний варіант телефону Night Sea, оскільки він виглядає більш стриманим.
Подвійні камери на задній панелі виступають окремо, і вони виступають досить значно. Отже, телефон хитається на рівній поверхні. Крім того, оскільки немає захисту для об’єктива камери, його можна подряпати, якщо ви поводитеся з телефоном необережно. Вам слід використовувати чохол, якщо ви знаєте, що недостатньо обережно поводитеся зі своїм телефоном. Немає рейтингу IP, тому ви повинні бути обережними, використовуючи його під дощем або на пляжі.
Плоскі сторони телефону полегшують утримання пристрою. Кнопки живлення та гучності розташовані в зручних положеннях. Кнопка живлення також виконує функцію зчитувача відбитків пальців, але вона відчувається хиткою та трохи м’якою. Я очікував кращого від Realme, оскільки раніше вони створювали кілька справді добре розроблених телефонів, навіть у доступному сегменті. Realme C33 здивував мене своєю вагою. Він легкий для свого розміру.
Екран
6,5-дюймовий IPS РК-дисплей досить великий і забезпечує гідну якість зображення та яскравість. Він має роздільну здатність HD+, і є кілька випадків, коли ви можете помітити деяку піксельацію та нижчу роздільну здатність деталей. Але для більшості людей, які використовують доступні телефони, це буде чудовий дисплей. Він досить яскравий і має хороші кути огляду. Відгук сенсорного екрану також хороший.
Одна з сфер, де я вважаю, що Realme міг би зробити краще, це захист екрана та гладкість поверхні. Оскільки компанія замовчує тип захисної панелі екрану, який вона використовувала на Realme C33, я думаю, що це пластикова панель, оскільки вона не виглядає гладкою, а її поверхня трохи протидіє змаху. Це одна з областей, яку Realme може покращити з наступним телефоном.
Аудіо
У телефоні один динамік. Він достатньо гучний для загального користування, але не очікуйте, що він буде звучати багато. Динамік налаштований на вокал, тому він тонкий на низьких і високих частотах.
Є 3,5-міліметровий роз’єм для навушників, який зникає з висококласних і навіть деяких телефонів середнього класу, тому є принаймні одна перевага покупки доступного телефону. Проте пристрій не постачається з дротовими навушниками, і вам доведеться або використовувати наявні, або купувати нові.
Камери
Одним із ключових маркетингових моментів Realme C33 є його основна камера на 50 МП, оновлена версія доступних телефонів Realme попереднього покоління. Він має датчик глибини 0,3 МП, який, на мою думку, абсолютно непотрібний. Чіпсети та програмне забезпечення сьогодні достатньо компетентні, тому їм не потрібна додаткова камера чи датчик глибини для зйомки зображень із ефектом розмиття фону. Телефон також має 5-мегапіксельну селфі-камеру на передній панелі.
Задня камера
Основна камера робить пристойні знімки при достатньому освітленні. Шум добре контролюється, а кольори в основному реалістичні. Деякі зображення виглядають трохи нудно, але нема на що скаржитися, особливо за таку ціну. Динамічний діапазон міг бути трохи ширшим. Тіні іноді бувають недорозвинені. Однак це вище номінальної ціни. Коли ви збільшуєте масштаб і піксельно дивитесь, ви помічаєте, що деталі знаходяться знизу, особливо на таких речах, як листя та трава.
Портретні зображення, зняті за допомогою Realme C33, виглядають досить неприродно, оскільки ефект розмиття застосовується до всього зображення (за винятком об’єкта) з однаковою кількістю розмиття. Крім того, більша частина динамічного діапазону втрачається. Відблиски роздуваються, а джерела світла (і навіть небо) пересвічуються. Тому ми б сказали, що утримайтеся від натискання портретних зображень.
В умовах слабкого освітлення камері не вдається швидко сфокусуватися. Крім того, на зображеннях багато шуму, а деталізація досить низька. Навіть коли ви активуєте нічний режим, загальний шум і динамічний діапазон не покращуються. Насправді деталізація нижча на зображеннях, знятих у нічному режимі.
Відеозапис
Відео, зняті за допомогою Realme C33, є нижчими з точки зору деталей. Динамічний діапазон досить вузький, і камері іноді важко фокусуватися навіть при денному світлі. Немає стабілізації зображення, тому відео виглядає досить хитким, якщо ви йдете під час запису відео. Відео виглядає так, ніби вони зняті з роздільною здатністю 720p і збільшені до 1080p. В умовах слабкого освітлення відео просто непридатні для використання.
Фронтальна камера
5-мегапіксельна камера для селфі має досить низьку роздільну здатність за таку ціну. І він може записувати відео лише з роздільною здатністю 720p. Багато інших телефонів пропонують 8-мегапіксельні селфі-камери із записом відео 1080p. Нерухомі зображення мали дивовижну кількість деталей для роздільної здатності. Тим не менш, ми б сказали, що камера для селфі на цьому телефоні могла бути кращою. Портретні знімки, зроблені передньою камерою, також мають ті самі проблеми, що й у портретному режимі задньої камери.
Продуктивність
Unisoc Tiger T612 — це чіпсет середнього класу, на якому працює Realme C33. Це той самий чіпсет, який працює на деяких інших доступних телефонах Realme, включаючи Realme C30, Realme C30s, Realme Narzo 50A Prime і Realme Narzo 50i Prime. Технічні характеристики Unisoc Tiger T612 подібні до MediaTek Helio G85, з двома процесорними ядрами високого класу Cortex-A75 і шістьма енергоефективними процесорними ядрами Cortex-A55. Він має графічний процесор Mali-G57 для обробки графіки та модем 4G LTE.
Будучи наступником Realme C31, ми хотіли б бачити більш потужний процесор у Realme C33. Чіпсет, який працює в поєднанні з 4G RAM і 64GB накопичувачем, працює добре. Незважаючи на те, що він не швидкий, він не викликає серйозних зависань або затримок. Більшість речей відкриваються швидко і добре працюють. Навіть під сильним тиском,
Хоча телефон не створений для ігор, він може працювати з більшістю популярних ігор без істотного зниження продуктивності. Однак ви повинні бути щедрими з налаштуваннями графіки. Я грав у прості ігри, як-от Alto’s Odyssey, і у складніші, як-от Call Of Duty Mobile, і обидві працювали нормально. Для порівняння, чіпсет Snapdragon 680 Redmi 10 працює вдвічі швидше в іграх, і це варто враховувати, навіть якщо ви граєте в ігри повсякденно.
Результати CPU Benchmark
- Geekbench 5.4.4 Single-Core CPU Score: 343
- Geekbench 5.4.4 Multi-Core CPU Score: 1405
Результати GPU Benchmark
- 3DMark Wild Life Stress Test Score (Loop 1): 418
- 3DMark Wild Life Stress Test Score (Loop 20): 422
- GFXBench Car Chase ES 3.1 (On Screen): 9.1FPS
- GFXBench Car Chose ES 3.1 (Off Screen 1080p): 5.1FPS
- GFXBench Manhattan ES 3.1 (On Screen): 17FPS
- GFXBench Manhattan ES 3.1 (Off Screen 1080p): 8.7FPS
- GFXBench T-Rex ES 2.0 (On Screen): 34FPS
- GFXBench T-Rex ES 2.0 (Off Screen 1080p): 23FPS
- GFXBench Aztec Ruins Vulkan Normal Tier (On Screen): 8.3FPS
- GFXBench Aztec Ruins Vulkan Normal Tier (Off Screen 1080p): 4.6FPS
Сховище та оперативна пам’ять
- Storage Speed (Sequential Read): 535.68MB/s
- Storage Speed (Sequential Write): 210.34MB/s
- Storage Speed (Random Read): 15.38MB/s
- Storage Speed (Random Write): 38.97MB/s
- Memory Speed (Copy): 3.83GB/s
Програмне забезпечення
Realme C33 працює під управлінням Android 12 з коробки з інтерфейсом Realme UI S поверх. Це пом’якшена версія Realme UI, але більш багатофункціональна, ніж Realme UI Go Edition, яка є на деяких телефонах, як-от Realme C30. Realme пообіцяла два основних оновлення ОС Android і три роки оновлень безпеки телефону.
Програмне забезпечення виглядає як суміш інтерфейсів Realme і Android на телефонах Pixel. Він має дуже простий засіб запуску додатків з дуже невеликою кількістю опцій і функцій. Він схожий на Pixel Launcher, але надто простий. Існує постійний віджет годинника та погоди, який ви не можете видалити. Крім того, немає можливості змінити стиль або розмір піктограм на головному екрані чи панелі додатків.
Крім того, телефон поставляється з попередньо встановленою купою розширених (непотрібних) програм, включаючи Hey Fun, ShareChat, DailyHunt, Josh, Moj, Public, Spotify, LinkedIn, Amazon, Facebook, PhonePe та Snapchat. На щастя, ви можете видалити більшість із них.
Я хотів би побачити повноцінну версію Realme UI, але вона принаймні краща, ніж Realme UI Go Edition Realme C30 і Realme C30s на базі Android GO.
Термін служби батареї
Телефон заряджається від нуля до 100% за 3 години, і це дуже багато. Realme мала використовувати принаймні швидку зарядку потужністю 15 Вт, що скоротило б час заряджання до менш ніж 2 годин.
На одній зарядці Realme C33 пропрацює від 1 до 1,5 днів залежно від використання. Я очікував трохи довшого терміну служби батареї завдяки екрану HD, але я вважаю, що це ціна, яку вам доведеться заплатити за 12-нм чіпсет. Для порівняння, деякі телефони, які постачаються з 6-нм чіпсетом (наприклад, Redmi 10 із Snapdragon 680), пропонують кращу енергоефективність і довший час автономної роботи.
Чи вартий Realme C33 ваших грошей?
Отже, чи варто купувати Realme C33? Що ж, це не буде нашою прямою рекомендацією. Телефон виглядає добре, має пристойний процесор, непогану якість основної камери та тривалий час автономної роботи. Однак його екран міг бути кращим, а якість відео не на висоті. Що ще важливіше, телефон оснащений старовинним портом microUSB, тоді як багато інших телефонів приблизно за такою ж ціною мають порт USB Type-C.
З усіма цими недоліками ми б рекомендували телефон лише тим, хто хоче мати хорошу основну камеру для зйомки фотографій, оновлену версію Android або яскравий дизайн. Деякі конкуруючі телефони, такі як Redmi 10, які мають таку саму ціну, мають швидші процесори та кращі фронтальні камери. Навіть аналогічний за ціною Narzo 30A має кращий процесор, кращу фронтальну камеру, більший акумулятор, швидшу зарядку та порт USB Type-C.
Якщо ви можете витратити на 1000 рупій більше, ви можете отримати POCO M4 Pro з AMOLED-дисплеєм 90 Гц із захистом Gorilla Glass 3, швидшим процесором, кращими передньою та задньою камерами, стереодинаміками, швидшою швидкістю заряджання та портом USB Type-C.
Джерело: https://onsitego.com/blog/realme-c33-review/