Огляд на Apple iPad Pro M2 (2022): Незвичайне стало звичайним
Що потрібно знати про Apple iPad Pro M2 (2022 р.)
Преміальна серія планшетів Apple наприкінці 2022 року з’явилася на полицях через 18 місяців після iPad Pro M1. 11-дюймовий iPad Pro (4-е покоління) і 12,9-дюймовий iPad Pro (6-е покоління) частіше відносять до категорії iPad Pro M2 через вибір чіпсета.
Як і iPad Air (5-го покоління), який також був випущений у 2022 році, iPad Pro M2, незалежно від того, яку версію ви виберете, є за своєю суттю планшетом сучасного покоління; планшет, який запозичив той самий дизайн і загальний набір функцій попередника «tick», одночасно збільшуючи обчислювальну потужність і додаючи деякі бажані, але дещо незначні, навороти.
Звичайно, титульний M2 є зірковим атракціоном, оскільки Apple заявляє, що вона фактично «зарядила» iPad Pro. Стверджується, що спеціальний чіп Apple Silicon M2, успадкований від MacBook від Apple, забезпечує на 15% швидший процесор і 40% підвищення продуктивності графічного процесора. Він також містить оновлений Neural Engine для передбачуваного збільшення швидкості на 40% для завдань машинного навчання та пропонує майже вдвічі більшу пропускну здатність пам’яті порівняно з M1 iPad Pro.
Ця сукупність можливостей забезпечує одну з інших головних функцій iPad Pro: здатність записувати відео ProRes і ProRes RAW із низьким рівнем стиснення у форматі 4K зі швидкістю 30 кадрів в секунду, а також швидше перекодування ProRes (до трьох разів швидше, ніж iPad Pro M1. Як і ProRes- сумісних iPhone, запис у форматі 4K недоступний для базової моделі на 128 ГБ, що має сенс; це з’їдеться за лічені секунди (варіанти пам’яті збільшуються до колосальних 2 ТБ). Менше сенсу полягає в тому, що вам також потрібно завантажити програма, готова до ProRes, оскільки з якоїсь незрозумілої причини програма камери від Apple за замовчуванням не має перемикача ProRes.
Набір засобів підключення також був розширений з Wi-Fi 6 і Bluetooth 5.0 до Wi-Fi 6E і Bluetooth 5.3. Хоча вам знадобиться відповідна мережа та аксесуари, щоб скористатися обома перевагами, враховуючи, що iPad часто купують на довгострокову перспективу, це гарна підтримка майбутнього.
Завдяки загальній кількості нових функцій, які можна порахувати на руках, iPad Pro M2 є, безсумнівно, «досконалим» планшетом.
Якщо все, що ми перерахували досі, здається жахливо сухим і ненадихаючим, у мене є для вас погані новини — це всі нові функції, які ви отримуєте на апаратному фронті. В іншому випадку все, що було чудово в M1 iPad Pro, передається оптом, хоча те ж саме стосується деяких неприємних проблем зі спадщиною, які мучать iPad Pro протягом кількох поколінь, але ми дійдемо до них пізніше.
Остання справді нова функція — на яку зараз не здатний жоден інший iPad — це можливість наведення курсора для Apple Pencil 2-го покоління, яка показує вам попередній перегляд того, де ваш стилус торкнеться екрана. Незрозуміло, чому це ексклюзивно для iPad Pro 2022 року, але Apple натякнула, що чіп M2 є важливим інгредієнтом.
iPad Pro M2 (2022) можна придбати в Apple, Amazon та інших великих сторонніх продавців по всьому світу. Що стосується кольорів, то тут теж не чекайте сюрпризів — це Space Gray або Silver (на фото), як і в останніх трьох поколіннях.
У 2022 році Apple зіткнулася з справедливою критикою через свою схильність до продуктів із функцією копіювання та вставки, але продовжувати курс і повторювати успіх — це не завжди погано. Таким чином, iPad Pro M2 має переваги елітного дизайну, встановленого його прямим попередником, у якого він запозичив практично всі аспекти своєї конструкції та естетики. Єдина істотна видима різниця? Тепер на задній панелі написано iPad Pro, а не просто iPad. Захоплюючі речі.
Дизайн iPad Pro M2 (2022) чітко повторює лінії перевіреного проекту.
12,9-дюймова модель, яку я знову тестував, оснащена вражаючим міні-світлодіодним дисплеєм Liquid Retina XDR «ProMotion» з максимальною яскравістю 1000 ніт або до приголомшливих 1600 ніт для сумісного вмісту HDR. Це абсолютно приголомшливо, він видає інтенсивні, але точні кольори, які легко переглядати навіть за найяскравіших умов, з динамічною частотою оновлення 120 Гц, що забезпечує плавність анімації, незалежно від того, чи ви прокручуєте зображення, чи ковзаєте в Genshin Impact зі швидкістю 120 кадрів в секунду.
Решта пакету так само преміум-класу. Конструкція зі скла/переробленого алюмінію є бездоганною, із закругленими краями, вигнутими кутами та достатнім простором для панелі, щоб уникнути торкання екрана пальцем, коли його тримають. Звичайно, це не маленький або легкий планшет, особливо якщо ви виберете більшу модель, але ретельний розподіл ваги означає, що його цілком можна використовувати, як будь-який інший традиційний планшет, у альбомній або портретній орієнтації. Гарячі чотири динаміки та швидкі та точні біометричні дані Face ID також збережені з iPad Pro M1, як і порт USB-C 3.1 «Gen 2» для док-станційних аксесуарів або виведення на монітор.
Але давайте перейдемо до зіркового атракціону. Що насправді означає маркетингова лінія Apple «наддув M2» для iPad Pro (6-го покоління)? Пристойний стрибок у тестах, для початку. iPad Pro M2 лідирує за всіма показниками тестів ЦП у порівнянні з його попередником. Графічний процесор не досяг заявленого Apple на 40% збільшення в наших тестах, але збільшення на ~37% досить близько, особливо коли він також перевищив найкращий результат MacBook Air M2 у нашому тестуванні (~6250).
Проте стрес-тест графічного процесора 3DMark (нижче) виявив ще кілька цікавих деталей, оскільки результат M2 падає на 20% після одного запуску. Навіть на даний момент вона все ще вище, ніж максимальна продуктивність M1, але ця пікова продуктивність графічного процесора, здається, доступна лише в короткі періоди. Тим не менш, M2 iPad Pro залишається дуже близьким до цього другого прогону протягом решти тесту, з менш ніж 300 балами, які відокремлюють другий запуск від двадцятого.
Продуктивність iPad Pro M2 не тільки перевершує конкуренцію з планшетами, але й перевершує більшість ноутбуків.
Для порівняння, M1 не має такого драматичного падіння, але справжній рівень стабільної продуктивності не досягне, поки він не досягне діапазону 4100-3900. Це має гарантувати, що M2 зможе виконувати важкі завдання GPU, такі як редагування медіа та ігри, з більш стабільною швидкістю, ніж M1 iPad Pro. Звичайно, варто пам’ятати, що навіть найнижчі показники тут більш ніж вдвічі перевищують пік еквівалентного планшета Android, як-от Galaxy Tab S8 Ultra на базі Snapdragon 8 Gen 1, який має обмеження в 1800-2000. Схожа історія з Surface Pro 9 (SQ3), який після одного запуску показує трохи менше 3000.
Крім тестів, iPad Pro M2 працює як мрія. Навігація по інтерфейсу користувача напрочуд плавна, і навіть коли кілька програм запущено одночасно, я не міг змусити планшет прогнутися під напругою. Цікавитесь іграми? Завідомо енергоємний Genshin Impact працював на максимальних налаштуваннях зі швидкістю 120 кадрів в секунду без помітних збоїв. Єдине, де ви помітите будь-які провали, це якщо ви інтенсивно перекодуєте відео ProRes RAW, але, по суті, все інше, на що насправді здатний iPad Pro, навіть не наблизиться до максимального використання потенціалу M2.
На щастя, немає істотного впливу на ефективність роботи батареї. 12,9-дюймовий iPad Pro M2, який я тестував, збігся з iPad Pro M1, яким я користуюся з моменту запуску останнього, лише з кількома хвилинами розбіжностей тут і там. При вимірюванні з точністю до хвилини модель M2 поступається моделі M1, що не дивно, враховуючи, що M2 MacBook також показали трохи гірші результати, ніж їхні аналоги M1. Однак у реальному використанні ви не помітите такої незначної зміни.
Ваш пробіг буде суттєво різнитися через надзвичайно високу яскравість екрана, на яку здатний iPad Pro, а також через те, чи використовуєте ви 5G на мобільній моделі. Для простого перегляду веб-сторінок або перегляду фільмів елемент iPad Pro M2 ємністю 40,88 Вт-годин зазвичай забезпечує 10-10,5 годин роботи на одному заряді. Це цілком допустимо для будь-якого сучасного iPad, навіть із сирою потужністю чіпа M2. Знову ж таки, це було для 12,9-дюймової моделі, і історично 11-дюймова версія перевершила ці цифри, додавши годину або більше до статистики витривалості планшета завдяки менш енергоємному дисплею.
iPad Pro M2 поставляється під керуванням iPadOS 16 із коробки. Разом з ним з’являється кілька нових функцій програмного забезпечення — деякі влучні, деякі досить значні промахи. З іншого боку, iPadOS отримав багато корисних налаштувань, які ми бачили в iOS 16, включаючи покращені режими фокусування, редагування та видалення в Повідомленнях, а також додаткову досконалість стандартних додатків — особливо недоотриману програму Home для керування розумним домом і управління.
Говорячи про програми, тепер також є стандартна програма погоди, яка нарешті приводить метеорологічні параметри iPad до того ж стандарту, що й iPhone та Mac. Файли, контакти та нотатки також зазнали налаштувань, характерних для iPad, хоча iPad Pro шостого покоління отримав деякі додаткові функції для завантаження, такі як підтримка обміну віртуальною пам’яттю для всіх моделей, масштабування роздільної здатності Display Zoom, щоб стиснути більше програм і об’єктів на одній екран і режим Reference Mode для адаптації екрана до професійної колірної градації. Багато з цих функцій також доступні в моделях iPad Pro попереднього покоління, але версія M2 гарантовано пропонує всі з них. Ви помітили, що я ще не згадав про велику нову функцію програмного забезпечення, Stage Manager — ми поговоримо про це пізніше.
Підтримка «наведення» Apple Pencil може стати запорукою угоди для цифрових художників.
Як і в апаратному забезпеченні, жодна зміна програмного забезпечення не є настільки сейсмичною, щоб похитнути основи iPad Pro, хоча варто пам’ятати, що доступність і сумісність додатків, довгострокова підтримка програмного забезпечення та взаємодію екосистеми продуктів Apple є неперевершеними світ планшетів. На останньому, багатоекранний універсальний контроль, зокрема, є цілковитою насолодою на великому екрані, який швидко оновлюється, коли він розташований поруч з Mac.
Єдиною функцією лише для M2, яка може переконати відданих цифрових художників відкрити свої гаманці, є «наведення» Apple Pencil. Хоча це не зовсім нова функція (пам’ятаєте Air Actions від Samsung?), реалізація Apple справді вражає. Можливість побачити, куди приземлиться кінчик пера, миттєво покращує точність малювання, а можливість попередньо переглядати комбінації кольорів під час малювання економить дорогоцінні секунди. Справжній потенціал залежатиме від участі сторонніх розробників, але ми вже бачили оновлення таких як Pixelmator, Luna та Astropad Studio, які забезпечують унікальні можливості наведення.
Що не так добре?
Незважаючи на мою похвалу про дисплей iPad Pro M2, ще раз зазначу, що я тестував 12,9-дюймову модель. 11-дюймова модель все ще має достатньо розумну панель Liquid Retina, але їй не вистачає неймовірно високої яскравості та 2500+ локальних зон затемнення, які забезпечують більший контраст і глибший чорний колір. Звичайно, різниця в ціні між моделями в 300 доларів відіграє важливу роль, але дисплей 11-дюймової моделі так само виявляється недоліком у порівнянні з декількома планшетами Samsung Galaxy S8 із Super AMOLED, які належать до тієї ж цінової категорії. Це непогано, але й не зовсім «профі».
І налаштування камери також. З точки зору апаратного забезпечення, задня стандартна 12-мегапіксельна камера та 10-мегапіксельна ультраширока камери ідентичні камерам iPad Pro M1. Це випробувані камери, які належним чином працюють, враховуючи властиві обмеження фотографування за допомогою квадратного пристрою розміром ~11-13 дюймів. Зйомка ProRes також є унікальною перевагою для M2 iPad Pro. Однак, коли iPhone Pro-рівня користуються спеціальними зум-об’єктивами та основними датчиками на 48 МП, було б несправедливо очікувати принаймні незначного підвищення характеристик.
Чи справді це «професіонал» – виглядати так, ніби ви постійно дивитесь у простір під час професійного відеодзвінка? Apple, очевидно, так вважає!
Однак справжньою проблемою камери є набридливий портретний селфі-шутер. Зараз ми живемо в час, коли єдиним iPad із розумною горизонтальною камерою є iPad (10-го покоління), який сам по собі є заплутаною сумішшю планшета. Можливо, винна магнітна зарядка Apple Pencil або обладнання Face ID. Якою б не була причина, в результаті це буде виглядати так, ніби ви грубо дивитесь у простір під час відеодзвінка — сценарій, який дуже ймовірно станеться для професійної аудиторії, до якої iPad Pro M2 активно залицяється. Center Stage продовжує чудово утримувати об’єкт у кадрі за допомогою техніки відстеження обличчя, але цей кадр завжди буде під незручним кутом, доки Apple не побачить сенсу.
Що стосується планшета преміум-класу, iPad Pro M2 відстає в зарядці так само, як і смартфони Apple. Блок потужністю 20 Вт, що входить до комплекту поставки iPad Pro M2, заряджає величезну батарею 12,9-дюймової моделі приблизно за дві з половиною години від нуля до 100%. Це еквівалентно попереднім поколінням і досить респектабельно окремо, але ми повинні мати на увазі, що такий же величезний акумулятор Galaxy Tab S8 Ultra ємністю 11 200 мАг можна зарядити менш ніж за півтори години (хоча вам потрібно буде купити сумісний зарядний пристрій). ). Технічно iPad Pro M2 може споживати 30 Вт від сумісного зарядного пристрою Power Delivery, але це додаткові витрати, і вам все одно доведеться чекати дві години, щоб повністю зарядитися.
Однак справжньою перевагою iPad Pro M2 є стан програмного забезпечення для планшетів Apple. Так, iPadOS стає кращою з кожною ітерацією, але це все ще незграбний, прославлений погляд на iOS, який не такий компактний, як його вихідець, і не такий багатофункціональний, як повномасштабна macOS. Як і сам iPad, він застряг десь між мобільним і настільним комп’ютером, і не повністю задовольняє ні те, ні інше.
Це проявляється в дрібних деталях. Звісно, тепер є спеціальний додаток Погода, але досі немає біржового калькулятора? Як щодо підтримки кількох користувачів? Навіть справжня розширена підтримка відображення — функція, про яку давно мріяли — не існує з коробки, оскільки її перенесено до iPadOS 16.2 (вийти наприкінці 2022 року). Винуватець? Менеджер сцени. Ох, менеджер сцени...
Начебто рішення Apple для одночасного запуску кількох програм на iPad із інтерфейсом, схожим на док-станцію, Stage Manager, на жаль, провалився після появи через безглузді рішення щодо того, як він насправді працює. Це займе надто багато часу, щоб пояснити кожну незрозумілу помилку, але налаштування «Сцена» та «Купа», коли ви перетягуєте додатки зі стопки в основний робочий простір, не працює узгоджено та дуже далека від справжня багатозадачність. Тим часом деякі програми масштабуються відповідно до свого положення, а інші – ні. Це також схоже на спробу декодувати Матрицю, з’ясовуючи, який порядок введення може призвести до того, що програма повністю зникне з купи, або як повернути її назад, щоб Stage Manager не викидав свої іграшки з коляски та повністю не закривався.
Обіцянка є, і ті дивовижні моменти, коли на екрані Pro одночасно гармонійно працюють три програми, іноді можуть здатися одкровенням, але Stage Manager занадто часто працює як попередня бета-версія, яку слід було тримати під контролем. завершується до iPadOS 17.
Stage Manager, мабуть, на щастя, наразі обмежено iPad M1 і M2. Хоча це один із небагатьох очевидних способів, як Apple насправді використовує всю цю невикористану потужність свого оновленого кремнію. App Store є домом для незліченної кількості програм, делікатно оптимізованих, але це стосується будь-якого iPad — професіонал повинен підвищити ставку. Проте без Final Cut Pro, Xcode, Blender чи численних інших професійних додатків — навіть не модифікованих, щоб вони відповідали форм-фактору iPad — iPad Pro все ще стає справжнім професійним продуктом лише тоді, коли використовується в поєднанні з Mac або MacBook. Але навіть тоді, з активним універсальним керуванням і всіма програмними вдосконаленнями, які постачаються з macOS, на відстані лише одного екрана, прихований потенціал iPad Pro здається ще більш болісно нереалізованим.
Stage Manager надто часто працює як попередня бета-версія. Тим часом iPadOS все ще не має багатьох популярних професійних програм.
Для непрофесіоналів також є ще менше стимулів вибрати модель M2. Найвимогливіші ігри вже запускалися на максимальних налаштуваннях у версії M1 — що ще ви збираєтеся робити з усією цією потужністю? Планшет продовжуватиме цокати зі швидкою швидкістю протягом багатьох років, поки Apple підтримуватиме його оновленнями програмного забезпечення, але це також стосувалося версії 2021 року, яка сама по собі вже ледве порушила поверхню можливостей M1.
Огляд Apple iPad Pro M2 (2022): вердикт
iPad Pro M2 (2022) — найпродуктивніший і об’єктивно вражаючий iPad на сьогодні. Проте незалежно від того, наскільки високими будуть продовжувати зростати його показники в тестах, iPad Pro як лінійка продуктів не зможе використовувати всю цю потужність, доки його основна програмна платформа та набір інструментів не зможуть витримати його чудову специфікацію. Це було правдою протягом кількох років, але це відчувається гостріше з iPad Pro з M2, оскільки його мізерний список нових функцій не відволікає увагу від постійних недоліків iPadOS.
І все ж iPad Pro M2 продовжує залишатися одним із найкращих планшетів преміум-класу (якщо не найкращим) у грі. Модель M2 буде особливо привабливою для цифрових художників, які придивляються до нової функції наведення. Якщо у вас застарілий iPad Pro — або ви збираєтеся оновити iPad нижчого рівня до наймоднішого, який тільки можна купити за гроші — ви також не помилитеся, якщо вас не лякає величезна ціна питання.
Джерело: https://www.androidauthority.com/apple-ipad-pro-m2-2022-review-3242319/