0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0 грн. 

Огляд iPhone 14: для тих, хто оновлює iPhone

Огляд iPhone 14: для тих, хто оновлює iPhone

iPhone 14 виглядає ідентично iPhone 13, але є нова 6,7-дюймова модель під назвою iPhone 14 Plus. Внутрішні покращення включають 6 ГБ ОЗУ, 5-ядерний графічний процесор, Bluetooth 5.3 та кілька оновлень камери. Варіанти кольору були оновлені: червоний, синій, фіолетовий, північ та зоряне світло.


Apple анонсувала iPhone 14 та iPhone 14 Plus під час заходу Apple Far Out 7 вересня 2022 року. Ці пристрої можна легко сплутати зі своїми попередниками, за винятком більшої 6,7-дюймової моделі.


Незважаючи на мінімальні зовнішні оновлення, Apple просунула ці базові моделі вперед, випустивши кілька оновлень для користувачів та покращення якості життя. У лінійці iPhone 14 Pro відбулися більш значні зміни, які збільшили розрив між професійними та базовими моделями, але клієнти мають чітку лінійку функцій і цін зверху до низу.


Особливості iPhone 14 та iPhone 14 Plus


Apple продовжила пропонувати ідентичні набори функцій для моделей того самого класу пристроїв. Тому у більшого iPhone 14 Plus немає ексклюзивних функцій, крім розміру дисплея та часу автономної роботи.


Зауважте, що в цьому поколінні немає iPhone mini. Розмір дисплея 5,4 дюйма був прибраний на користь більшої моделі з діагоналлю 6,7 дюйма, імовірно через відсутність попиту на менші iPhone.


Дизайн


Крім невеликих змін кольору, iPhone 14 виглядає майже так, як iPhone 13, який він замінює. Виїмка, діагональна система задньої камери та алюмінієве шасі однакові. 6,1-дюймовий дисплей Super Retina XDR має щільність 460 пікселів на дюйм.


Більший iPhone 14 Plus - це нова модель, але вона має всі аспекти меншої версії, включаючи виступ камери того ж розміру. Він використовує 6,7-дюймовий дисплей Super Retina XDR із щільністю 458 пікселів на дюйм. Однак у нього немає ProMotion, як професійна модель, яку він емулює.


Як і iPhone 13, дисплеї підтримують HDR, True Tone та мають кольорову гаму P3. OLED пропонує коефіцієнт контрастності 2 мільйони до 1 і яскравість 800 нит при звичайному використанні.


Єдина помітна зміна дизайну – відсутність лотка для SIM-картки в американській версії пристроїв. Apple зробила все можливе для підтримки електронних SIM-карток, тому користувачам більше не доведеться возитися з фізичними картками.




Камери


Apple оновила нещодавно названу основну камеру, яка раніше називалася ширококутною, з великим 12-мегапіксельним сенсором і ширшою апертурою f/1,5. Це забезпечує більш високу якість фотографій та більш швидку роботу при слабкому освітленні. Apple фіксує покращення на 49% при слабкому освітленні.



Надширококутна камера не змінилася і не було згадки про можливість макрозйомки на непрофесійних телефонах. Apple потрібно додати автофокус у надширококутну камеру, щоб увімкнути цю функцію.


Селфі-камера покращена за рахунок діафрагми f/1.9 та автофокусу. У поєднанні з датчиками глибини, які використовуються для ідентифікації обличчя, селфі-камера може швидше робити якісніші фотографії.


Крім того, покращення у наборі мікросхем дозволяють записувати відео у форматі 4K при використанні кінематографічного режиму. Користувачі можуть встановити 30 кадрів на секунду або 24 кадри на секунду та скористатися покращеною продуктивністю камери.


Екстрений SOS через супутник


Apple розробила спеціальні антени та обладнання, щоб новітні iPhone могли підключатися до супутника в милях над поверхнею Землі без гігантського антенного модуля. Ця система призначена насамперед для аварійних цілей.



При ясному вигляді піднебіння або під світлим листям користувач може активувати Emergency SOS через супутник, щоб відправити сигнал лиха. Пристрій проведе користувача через підказки, щоб гарантувати, що спілкування буде коротким, але детальним.


Інтерфейс користувача на дисплеї показує користувачеві, в якому напрямку направити iPhone, щоб отримати найкращий сигнал із супутника. Ретрансляція повідомлень, надісланих за допомогою цього методу, може тривати від 15 секунд до декількох хвилин.


Для цього також є неекстренне використання. Якщо користувач хоче повідомити друзів або сім'ю про їхнє місцезнаходження в пустелі, iPhone може використовувати супутниковий сигнал для передачі даних про місцезнаходження.


Коротка демонстрація цієї функції доступна у програмі «Налаштування», щоб допомогти користувачам ознайомитися з тим, як вона працює. Таким чином, у цій надзвичайній ситуації людина не вперше побачить систему у дії.


Екстрена служба SOS через супутник запущена для клієнтів у листопаді 2022 року. Послуга буде безкоштовною до кінця 2024 року.


Виявлення збоїв


Лінійка iPhone 14, Apple Watch Series 8, Apple Watch SE другого покоління та Apple Watch Ultra оснащені спеціальними датчиками та алгоритмами для виявлення збоїв. Якщо користувач потрапив у серйозну аварію, iPhone або Apple Watch зв'яжуться зі службами екстреної допомоги.


Якщо є обидва пристрої, вони будуть працювати в тандемі, щоб визначити, чи стався збій. Однак, ця технологія не є надійною і може бути викликана неаварійними подіями, такими як деякі американські гірки.


Виявлення зіткнень використовує модернізований гіроскоп із широким динамічним діапазоном, акселерометр із високим навантаженням, барометр, GPS, мікрофон та вдосконалені алгоритми руху, щоб визначити, чи сталося серйозне зіткнення. Apple розробила алгоритм виявлення фронтальних ударів, бічних ударів, ударів ззаду і перекидання.


Якщо користувач не закриває попередження протягом 10 секунд, запускається ще один десятисекундний таймер. Після цього викликають екстрені служби.


Автоматичне повідомлення з передбачуваним розташуванням та радіусом пошуку буде відтворюватися в екстрених службах циклу. Кожен повтор відтворюватиметься тихіше, щоб дати користувачеві можливість звернутися до служби екстреної допомоги, і можна натиснути кнопку, щоб зупинити записане відтворення.


Після того, як ви повісите слухавку з екстреними службами, буде здійснено виклик екстреним контактам. З'явиться десятисекундний таймер, який можна вимкнути, перш ніж виклик згасне.


Незначні зіткнення не спрацьовують функції виявлення збоїв. Акселерометр може виявляти до 256G сили та використовує дані, зібрані з інших датчиків, щоб визначити, чи сталася аварія.


Деякі користувачі повідомляють, що на американських гірках були виявлені помилкові аварії, але результати відрізняються. Apple каже, що немає «срібної кулі», яка точно визначає, коли активується виявлення збоїв, оскільки алгоритм має дуже багато чинників.


Порти та час автономної роботи


Порт Lightning залишається, хоча чутки вказують на USB-C в iPhone 15 2023 року. Передбачалося, що Apple може перейти на швидкість швидкого заряджання 30 Вт, але Apple зберегла її на рівні 20 Вт.



Apple стверджує, що час автономної роботи покращився: 6,1-дюймовий iPhone меншого розміру може працювати 20 годин при звичайному використанні. iPhone 14 Plus може працювати до 26 годин, і це найвищий показник часу автономної роботи серед iPhone.


Обидві моделі підтримують швидке заряджання потужністю 20 Вт. Отже, підключіть iPhone до зарядного пристрою потужністю 20 Вт, щоб отримати 50% заряду приблизно за 30 хвилин.


Аксесуари та заряджання MagSafe також підтримуються без змін порівняно з попередніми поколіннями. Магніти вирівнюють продукти центром iPhone, хоча деякі з них, розроблені з урахуванням ударів старих камер, можуть мати проблеми з кріпленням до деяких моделей.


Процесор, біометрія, бездротовий зв'язок


Apple зарезервувала останню версію A16 Bionic для лінійки iPhone 14 Pro, залишивши iPhone 14 з A15 Bionic. Це не процесор, який використовується в iPhone 13, це версія iPhone 13 Pro.


Він має 5-ядерний графічний процесор, що забезпечує покращену обробку в деяких додатках та у всій системі. Цей оновлений процесор також є причиною того, що iPhone 14 отримує доступ до оновленого кінематографічного режиму 4K.


Ідентифікатор особи не оновлювався і, як і раніше, знаходиться за виїмкою того ж розміру, що і iPhone 13. Однак завдяки iOS 16 користувачі можуть розблокувати свій iPhone 14 в портретній або альбомній орієнтації.


Підключення до Wi-Fi, 5G та U1 не було оновлено для лінійки iPhone 14. Однак Apple увімкнула нову специфікацію Bluetooth 5.3. AirPods Pro 2 також використовується Bluetooth 5.3, але не було надано жодної інформації, що пояснює переваги цього нового стандарту.


Огляд iPhone 14


iPhone 14 – це надійний флагманський телефон із гідним поєднанням функцій за ціною. Однак існуючі моделі iPhone ускладнюють порівняння.


У системі камер є невеликі покращення, але загальна якість фотографій приблизно така сама. Селфі-камера теж краще, але й годі.


Виявлення збоїв, безперечно, стане ще однією функцією, про яку ми регулярно чуємо свідчення. Гіроскоп із широким динамічним діапазоном та двоядерний акселерометр вимірюють зусилля до 256 г, щоб визначити, чи сталася аварія.


Apple також увімкнула нову функцію SOS через супутник для зв'язку зі службами екстреної допомоги без сигналу стільникового зв'язку. Хоча небагатьом користувачам коли-небудь знадобиться його використовувати, знання того, що воно існує для цього рідкісного випадку, дає деякий спокій.


Apple повторно використала процесор A15 Bionic з моделей iPhone 13 Pro для моделей базової моделі iPhone 14. Це збільшення продуктивності з року в рік, але тільки.


Будь-хто, хто оновиться з iPhone 13, не знайде причин купувати цей пристрій. Це хороший продукт, але Apple пропонує безліч конкурентоспроможних варіантів.


Огляд iPhone 14 Plus


Apple замінила iPhone mini на 6,7-дюймовий iPhone Plus, що стало найкращим рішенням у цьому продуктовому циклі. Він пропонує варіант поновлення з великим екраном для людей, які не хочуть платити «професійну» премію.


У дизайні iPhone 14 Plus мало що можна відрізнити, окрім великого дисплея у поєднанні з невеликим виступом камери. Він має велику батарею, що означає відмінний час автономної роботи, але більшість інших характеристик запозичені у стандартної моделі.


Повернення A15 Bionic менш помітно у більшому iPhone, оскільки його оцінка майже ідентична базовій моделі. Тести показують, що, незважаючи на використання процесора однорічної давності, Apple випереджає конкурентів за продуктивністю та графікою.


Система камер не дає жодних сюрпризів. Основна камера отримала датчик більшого розміру, а у поєднанні з фотонним двигуном це призводить до покращення продуктивності при слабкому освітленні на 49%.


Інші покращення камери включають кінематографічний режим зі швидкістю 4K 30 кадрів на секунду та режим дії.


Селфі-камера також зазнала деяких покращень завдяки кращій діафрагмі f/1.9. Він також отримує інші нові можливості, такі як Photonic Engine.


Виявлення збоїв, екстрений виклик SOS через супутник, Bluetooth 5.3 та 5G включені. Ці оновлення та функції ідентичні іншим моделям iPhone 14, тому тут не варто повторюватись.


Немає нічого особливого в тому, щоб сказати по-іншому про більший iPhone, який має ті ж функції, що і його аналог. Продукти настільки схожі, що вибір залежить від уподобань користувача.


Оригінал тексту: https://appleinsider.com/inside/iphone-14