0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0 грн. 

iOS 17.5 дозволяє жителям ЄС завантажувати додатки з веб-сайтів

iOS 17.5 дозволяє жителям ЄС завантажувати додатки з веб-сайтів

Сьогодні Apple випустила iOS 17.5 beta 2 для розробників, і ми зазвичай не повідомляємо про такі релізи, але цей випуск є важливим, оскільки він знаменує собою дебют ще однієї функції, яку Apple була змушена додати завдяки Закону ЄС про цифрові ринки (DMA).


Починаючи з iOS 17.5, власники iPhone з ЄС зможуть завантажувати додатки з веб-сайтів - так зване сайдлоадінг. Не потрібно заходити в App Store або будь-який інший магазин додатків - завдяки DMA в iOS 17.4 Apple також почала підтримувати альтернативні магазини додатків.


Тепер це виводить гнучкість пошуку додатків ще на один крок вперед. Однак, ми все ще говоримо про Apple, тому це не безкоштовна послуга для всіх. Розробники, які хочуть пропонувати додатки для завантаження на своїх веб-сайтах, повинні пройти процес нотаріального завірення Apple, вони повинні бути членами програми Apple Developer Program протягом двох років або більше, і розробник повинен бути з ЄС або мати там дочірню компанію.


Але зачекайте, це ще не все. Лише ті додатки, які за попередній рік набрали один мільйон перших встановлень на iOS в ЄС або більше, мають право на розповсюдження у такий спосіб. Тож, хоча стіни "саду, обнесеного парканом" стали коротшими, вони все ще залишаються. Хороша новина полягає в тому, що додатки, завантажені з веб-сайтів, можна створювати резервні копії, відновлювати та оновлювати так само, як і всі інші додатки.


Коли ви захочете встановити таку програму, ви побачите системне вікно з назвою програми, ім'ям розробника, описом програми та знімками екрана, і вам потрібно буде надати явний дозвіл цьому розробнику на встановлення програми. Ви зможете використовувати цю функцію лише в межах ЄС і лише на iPhone.


Перевагою для розробників є те, що їм не доведеться платити Apple відрахування від продажів додатків, розповсюджених на веб-сайтах. Але це не означає, що вони не платитимуть нічого - Apple вимагає "плату за основні технології" у розмірі 0,5 євро за кожне щорічне встановлення понад один мільйон додатків за останній рік. На щастя, цей збір принаймні не стягується з неприбуткових організацій, навчальних закладів та державних установ.